+3 mln

złotych, które zebraliśmy bądź wypracowaliśmy.

32 lat

działalności społecznej na rzecz walki z rakiem w Polsce

26

zrealizowanych warsztatów onkologicznych w Polsce

Kilku zapaleńców, walka w słusznej sprawie,
gest dobrych ludzi

Kilku zapaleńców, walka w słusznej sprawie, gest dobrych ludzi i… 525 dolarów w gotówce. Tak wyglądały początki Społecznej Fundacji Ludzie dla Ludzi. Jej powstanie zawdzięczamy spontanicznej reakcji nieznanych nam zimienia i nazwiska osób, które w odruchu serca postanowiły wesprzeć grupę strajkujących pracowników poznańskich szpitali.

Było to w 1989 roku, kiedy warunki leczenia pacjentów onkologicznych pozostawiały wiele do życzenia. Zorganizowany w poznańskim szpitalu onkologicznym strajk przerodził się w demonstrację pod Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu, okupację i 11-dniową głodówkę. Wkrótce dołączyli pracownicy kolejnych szpitali, strajk rozlał się na cały kraj i przerodził w ogólnopolski protest służby zdrowia.

W czasie poznańskiej głodówki pod Urzędem Wojewódzkim w Poznaniu codziennie spotykali się poznaniacy wpierający głodujących. Odbywały się mini koncerty organizowane przez artystów, krótkie prelekcje osób zaangażowanych w przemiany społeczne. Tysiące poznaniaków wrzucało drobne kwoty do wystawionej skarbony. To właśnie te pieniądze, wymienione na dolary z racji galopującej inflacji, stanowiły kapitał założycielski Fundacji.

Akt rejestrowy został podpisany 4 grudnia 1989 roku. Nasza organizacja otrzymała nazwę Społecznej Fundacji Ludzie dla Ludzi, aby nawiązać do okoliczności narodzin i podziękować anonimowym ludziom za wsparcie. To dzięki nim uwierzyliśmy, że nasze starania o podniesienie jakości leczenia osób dotkniętych chorobą nowotworową mają sens. To oni zarazili nas swoim entuzjazmem, który przetrwał lata

Kroki milowe w historii fundacji

Od 1989 roku w lecznictwie onkologicznym zmieniło się wiele, ale my wciąż mamy dużo do zrobienia. Dlatego jesteśmy i każdego dnia zapisujemy kolejne karty historii naszej Fundacji.

Wesprzyj Naszą działalność

Pomóż nam walczyć z rakiem dokonując przelewu na numer konta: 61 1050 1520 1000 0090 3078 6447
lub przekazując swój 1% dla OPP, KRS: 0000029422

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.