Profilaktyka
- leczenie ludzkiej
świadomości

Chcemy, żeby szpitale onkologiczne świeciły pustkami, a onkolodzy musieli zmieniać specjalizację. Aby tak się stało trzeba zmieniać świadomość, "leczyć" wyobrażenia dotyczące nowotworów zarówno wśród zdrowych jak i wśród chorych.

Dla nas profilaktyka onkologiczna zaczyna się od nauki zdrowego stylu życia i unikania szkodliwych dla zdrowia zachowań, a kończy na pomocy w powrocie do pełnej aktywności po chorobie.

Czujność może ocalić nam życie! – badania profilaktyczne

W Polsce tylko u 20% chorych nowotwór jest rozpoznawany w początkowej fazie rozwoju. Blisko 80% chorych na raka trafia do lekarza dopiero w drugim, trzecim a nawet w czwartym stopniu zaawansowania choroby.

Odwrotnie jest w Stanach Zjednoczonych, gdzie 80% pacjentów podejmuje leczenie w zerowym i w pierwszym stopniu klinicznego zaawansowania. Aby poprawić polskie statystyki musimy być czujniejsi. Nie zapominajmy o regularnych badaniach kontrolnych i zwracajmy uwagę na sygnały wysyłane przez nasz organizm, bo to właśnie wczesne wykrycie raka najczęściej gwarantuje pełne wyleczenie.

Z rakiem można wygrać! - profilaktyka w czasie leczenia

W terapii chorób nowotworowych kluczowa jest postawa i nastawienie psychiczne pacjenta. Dlatego tak ważne w tym okresie jest wsparcie psychiczne i właściwa – fachowa chociaż przystępna dla każdego informacja. W społeczeństwie pokutuje wiele mitów związanych z nowotworami. Potęgują one lęk i obawy o życie u osób, które rak dotyka. Jeśli chory zrozumie co z nim dzieje w trakcie leczenia, zrozumie przebieg terapii, otrzyma wsparcie duchowe i psychiczne łatwiej zniesie leczenie. Pomoże tym samym sobie i lekarzom. Stąd już tylko krok do pełnego wyleczenia.

Wybrane działania które udało Nam się zrealizować
Dlaczego tak bardzo
boimy się raka?

Rak to bez wątpienia poważna choroba. Nieporozumienie polega jednak na tym, że przez wiele osób rozpoznanie nowotworu jest odbierane jako wydanie wyroku na ich zdrowie i życie. Często też wiąże się z pojawieniem się ogromnego lęku, poczucia bezradności. Jeżeli traktujemy zdrowie jako coś danego, o co nie musimy się troszczyć, to załamanie zdrowia zawsze będzie dramatycznym przeżyciem i tutaj łatwo o nastrój depresyjny, nawet o myślenie, że nie warto poddawać się leczeniu.

W przypadku choroby tak poważnej i budzącej tyle lęków i obaw co nowotwór, problem związany ze stanem zdrowia dotyka często całą rodzinę. Pojawia się już w momencie, gdy informację o diagnozie trzeba przekazać najbliższym.

Są to problemy nie tylko chorego, który nie wie, w jaki sposób porozumiewać się z rodziną, ale także rodziny – małżonków, dzieci, rodziców, którzy nie wiedza, w jaki sposób pomóc choremu na raka bliskiemu.

Nasz sprawdzony sposób na raka

Aby wesprzeć chorych na raka i ich rodziny fundacja postanowiła zająć się nie tylko profilaktyką, ale również fachowym doradztwem dla dotkniętych chorobą pacjentów i ich bliskich.

Każdy ma swoją drogę do wyzdrowienia, my wyciągamy pomocną dłoń, pokazujemy, że leczenie przynosi pozytywne skutki. Oferujemy doradztwo psychologiczne, także pomoc w zakresie rehabilitacji fizycznej.

Wybrane działania które udało Nam się zrealizować
Zakup sprzętu
i badania

Nasza fundacja od ponad 20 lat prowadzi działania, które mają na celu podniesienie jakości leczenia o nkologicznego w Polsce.

Dlatego finansujemy zakup sprzętu medycznego. Od początku działalności wydaliśmy na ten cel 3 mln złotych, które zebraliśmy bądź wypracowaliśmy. Wspieramy również badania naukowe, finansujemy szkolenia specjalistyczne.

Wybrane działania które udało Nam się zrealizować
Wesprzyj Naszą działalność

Pomóż nam walczyć z rakiem dokonując przelewu na numer konta: 61 1050 1520 1000 0090 3078 6447
lub przekazując swój 1,5% dla OPP, KRS: 0000029422

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.